Топ-5 країн, які вкладають у ВДЕ більше всіх

Складено рейтинг країн світу, уряди яких докладають максимальних зусиль з розвитку так званої «зеленої» енергетики.  Альтернативна енергетика або використання поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) для вироблення електроенергії в найбільшою мірою розвиваються в Азії. Останні оцінки показують, що в першу п’ятірку країн, де зафіксовані найбільші інвестиції в розвиток ВДЕ, увійшли відразу 3 представника цієї частини Світу. З європейських країн в першу п’ятірку потрапила тільки Німеччина.

 

5 місце. Німеччина
Європейським лідером за кількістю інвестицій в альтернативну генерацію є Німеччина, яка в світовому масштабі займає 5-е місце. Частка відновлюваних джерел енергії в загальному валовому споживанні електроенергії в цій країні складає трохи менше 32%. Згідно з журналом Industry Leaders Magazine, Німеччина щорічно інвестує близько 8,9 млрд євро в будівництво об’єктів, що використовують ВДЕ.

 

4 місце. Індія
На 4-му місці рейтингу опинилася Індія. Починаючи з 2010-го року, розмір інвестицій в розвиток альтернативної енергетики в цій країні варіюється в межах від 5,11 до 11,9 млрд євро в рік. Сьогодні на порядку денному уряду Індії реалізація проектів по створенню об’єктів, що працюють за рахунок енергії сонця, сумарною потужністю близько 100 ГВт. Вони повинні заробити до 2022-го року.

 

3 місце. Японія
На 3-му місці рейтингу закріпилася Японія. Інвестиції в розвиток альтернативної енергетики в цій країні оцінюються в інтервалі від 8 до 12 млрд євро щорічно. «Розворот» в бік альтернативної генерації в Японії, як і в Індії, стався порівняно недавно – в 2011-му році, після сумнозвісної аварії на Фукусімській АЕС. Саме після цього уряд Країни висхідного сонця вирішило переорієнтуватися з атомних і вуглеводневих електростанцій на застосування ВДЕ, порахувавши, що ризики експлуатації традиційних об’єктів енергетики занадто великі.

 

2 місце. США
Єдиним представником Американського континенту в п’ятірці лідерів стали США, які вийшли на 2-е місце з розвитку енергетики з використанням ВДЕ. Експерти підрахували, що в США щорічно інвестують близько 35 млрд євро в проекти з вироблення «чистої» енергії. Ця країна є світовим лідером з виробництва біо-палива, зокрема біо-дизельного палива і біо-етанолу. В даний час в США найбільш швидкими темпами розвивається вітрогенерацію, потенціал якої дуже високий.

 

1 місце. Китай
Лідерство по вкладеннях в створення «зеленої» енергетики утримує Китай. Всього в період з 2016 по 2020-й рік інвестиції в розвиток альтернативної енергетики в цій країні складуть 343 млрд євро. Китай є світовим лідером з розвитку вітрогенерації, сонячної генерації і виробленні сонячної теплової енергії. Про те, на що спрямовані зусилля керівництва КНР, говорить той факт, що лише за один 2017-й рік китайський уряд відхилило понад сто проектів по генерації енергії за рахунок спалювання викопного палива. Замість цього були збільшені вкладення в будівництво об’єктів «зеленої» генерації.