Проведення робіт по класифікації відходів. Складання звіту, що визначає клас відходу

Опис та нормативно-правова база

Закон України “Про управління відходами” що вступив в дію 9 липня 2023 року, ввів новий поділ відходів на класи відповідно до вимог рамкової Директиви ЄС № 2008/98/ЄС. Згідно з ним відходи поділяються на небезпечні і такі, що не є небезпечними. Зі вступом в дію Національного переліку відходів суб’єкти ринку проводитимуть класифікацію відходів вже за новим, аналогічним до європейського, переліком відходів (List of Waste) і відповідно до Порядку класифікації визначатимуть код з урахуванням небезпечних властивостей відходів.

Загалом новим Національним переліком передбачено 20 груп та 895 видів відходів. У новому Національному переліку як класи відходів, так і термінологія відповідають вимогам ЄС. Відмінність українського класифікатора від європейського полягає хіба що у наявності групи “Відходи, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків»

Вартість послуги та строки надання

  • Вартість комплексу послуг з робіт по класифікації відходів залежить від кількості промислових майданчиків, кількості видів відходів та полігонів, наявної документації.
  • Строки надання послуг складають від 1 місяця в залежності від складності підприємства.