5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

🌍✨ 5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (День еколога) ✨🌍


▪ Цього дня 1972 року в Стокгольмі (Швеція) відкрилася Конференція Організації об’єднаних націй із проблем довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Цьому передувала велика підготовча робота. Так, у травні 1971 р. Генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2 200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».


▪ 15 грудня 1972 року на 27-й сесії Генеральної Асамблеї ООН саме 5 червня було офіційно проголошено Всесвітнім днем навколишнього середовища, який відзначатимуть із метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Також було засновано Програму ООН із навколишнього середовища. Всесвітній день довкілля вважають однією з найважливіших подій екологічного календаря і вже 50 років відзначають у більш ніж 100 країнах світу.


🌿 Колеги, ми вітаємо всіх з професійним святом! Ви є невтомними захисниками природи і джерелом великої мотивації для інших. Бажаємо вам творчого натхнення, нових відкриттів, успіхів у реалізації екологічних проектів та гармонії з навколишнім середовищем 💚#ДеньЕколога#WorldEnvironmentDay