Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №6004-д

📢❗️ Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №6004-д «Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля».


«За» у понеділок, 29 травня, віддали свій голос 301 народний депутат.


✅ Прийняття цього законопроєкту дозволить захистити конституційні права громадян на збереження здоров’я, мінімізувати шкоду, завдану довкіллю промисловістю, забезпечити доступ громадян до екологічної інформації, а також сприятиме поліпшенню якості повітря, води, ґрунтів та інших природних ресурсів з метою досягнення європейських стандартів.


✅ Законопроєкт 6004-д передбачає 12 років для всіх існуючих промислових установок на модернізацію: один рік на введення законопроєкту в дію, 4 роки на запровадження норм НДТМ, а також, передбачений відступ до 7 років, щоб усі без винятку встигли модернізуватися.


✅ Також законопроєкт передбачає отримання інтегрованого довкільного дозволу онлайн, що покликано значно скоротити бюрократичний тиск дозвільних процедур на бізнес, адже об’єднує в собі дозволи на управління відходами, спеціальне водокористування, викиди в атмосферне повітря.