

Варто відмовитись від живих дерев та створити своє новорічне дерево з підручних матеріалів: з книжок, з паперу, з драбини. А найбільш популярний варіант серед власників приватних будинків, – ялинка, вирощена у дворі.


Якщо даруєте техніку, зверніть увагу на рівень енергоспоживання і маркування продукції. Якщо косметику – даруйте повністю натуральні косметичні засоби. Якщо ж це сувенір, то варто переконатись, що виготовлений він з придатного для природного розкладання матеріалу або піддається вторинній переробці.


Купуйте і готуйте стільки, скільки можете з´їсти. Надайте перевагу місцевим продуктам – це зменшить кількість викидів при транспортуванні. Також обирайте на ваш стіл лише ліцензовані товари.


Найбільш екологічний варіант – користуватися справжнім, багаторазовим посудом. Але якщо ви вже вирішили, що без одноразової тари ніяк не обійтись, то подбайте про заміну пластикового посуду хоча б на його паперовий еквівалент.


Спробуйте в цьому році відмовитись від далеких подорожей, особливо з використанням авіатранспорту. І не забудьте, що поїздка потягом значно зменшує ваш екологічний слід, хоч і доводиться трохи пожертвувати комфортом.


Для еко-дерева потрібні еко-прикраси. Вибирайте натуральні матеріали та створюйте речі власними руками.


Замініть побутову хімію на природні замінники, наприклад, соду, оцет або засоби з еко-сертифікатом.


Замініть звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі, якщо ви досі цього не зробили. Не використовуйте галогенні гірлянди – краще оберіть енергозберігаючі.


Під час поїздок за покупками не забувайте брати з собою еко-торбу, а для виготовлення упаковок для подарунків треба обирати підручні еко-матеріали, такі як: старі ноти, газети та інше.


Плануючи наступний рік не забудьте про набуття нових еко-звичок. Цей список для кожного особливий, тому придивіться до свого побуту, подумайте, що можна екологізувати.