ТОП-10 ідей для екологічно відповідального Нового року


1️⃣
Ялинка 🎄
Варто відмовитись від живих дерев та створити своє новорічне дерево з підручних матеріалів: з книжок, з паперу, з драбини. А найбільш популярний варіант серед власників приватних будинків, – ялинка, вирощена у дворі.

2️⃣
Подарунки 🎁
Якщо даруєте техніку, зверніть увагу на рівень енергоспоживання і маркування продукції. Якщо косметику – даруйте повністю натуральні косметичні засоби. Якщо ж це сувенір, то варто переконатись, що виготовлений він з придатного для природного розкладання матеріалу або піддається вторинній переробці.

3️⃣
Вечеря 🍗
Купуйте і готуйте стільки, скільки можете з´їсти. Надайте перевагу місцевим продуктам – це зменшить кількість викидів при транспортуванні. Також обирайте на ваш стіл лише ліцензовані товари.

4️⃣
Посуд 🥣
Найбільш екологічний варіант – користуватися справжнім, багаторазовим посудом. Але якщо ви вже вирішили, що без одноразової тари ніяк не обійтись, то подбайте про заміну пластикового посуду хоча б на його паперовий еквівалент.

5️⃣
Відпочинок ⛷
Спробуйте в цьому році відмовитись від далеких подорожей, особливо з використанням авіатранспорту. І не забудьте, що поїздка потягом значно зменшує ваш екологічний слід, хоч і доводиться трохи пожертвувати комфортом.

6️⃣
Прикраси 🎉
Для еко-дерева потрібні еко-прикраси. Вибирайте натуральні матеріали та створюйте речі власними руками.

7️⃣
Прибирання 🧹
Замініть побутову хімію на природні замінники, наприклад, соду, оцет або засоби з еко-сертифікатом.

8️⃣
Енергія 💡
Замініть звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі, якщо ви досі цього не зробили. Не використовуйте галогенні гірлянди – краще оберіть енергозберігаючі.

9️⃣
Упаковка 🛍
Під час поїздок за покупками не забувайте брати з собою еко-торбу, а для виготовлення упаковок для подарунків треба обирати підручні еко-матеріали, такі як: старі ноти, газети та інше.

🔟
Список еко-звичок 🌱
Плануючи наступний рік не забудьте про набуття нових еко-звичок. Цей список для кожного особливий, тому придивіться до свого побуту, подумайте, що можна екологізувати.