15 травня – Всесвітній день захисту клімату


До числа основних проблем, які ведуть до незворотних кліматичних змін на планеті, відноситься підвищення концентрації парникових газів 💨 в атмосфері. Вперше це явище обговорювалося на світовому рівні в 1️⃣9️⃣9️⃣2️⃣ році – на Саміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу 🖊 підписали рамкову Конвенцію ООН про зміну клімату (РКЗК). Ця угода 📃 визначила загальні принципи дій держав, які спрямовані на стабілізацію 📈 парникових газів в атмосфері на рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.


Сьогодні можна зі впевненістю сказати, що❗️значні кліматичні зміни вже відбуваються. Дослідження свідчать, що клімат України протягом останніх десятиліть вже почав змінюватися (температура🌡та деякі інші метеорологічні параметри ⛅️ відрізняються від значень кліматичної норми) і згідно результатів моделювання – для території України в майбутньому продовжуватиметься зростання температури повітря та відбуватиметься зміна кількості опадів 🌨 протягом року.


Збереження клімату Землі залежить від кожного 👪 жителя планети. Якщо ми не розпочнемо активно діяти, то вже незабаром наблизимось до тої межі 📉 , коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і наше життя у майбутньому буде 💥 під загрозою.