У Чорнобильській зоні знову почалась пожежа. Київ затягнуло димом.

🚨 У зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції та на території безумовного (обов’язкового) відселення понад 10 діб тривала пожежа 🔥, з якою боролися рятувальники 👨‍🚒. 14 квітня т.в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов повідомив, що пожежу в Чорнобильській зоні вдалося загасити, а проведені заміри радіаційного фону ☢️ показують, що він в нормі.


Втім, вже вчора, 16 квітня, в Чорнобильській зоні знову спалахнула пожежа, причиною якої став сильний вітер💨. Нині пожежу ліквідували 🚒, рятувальники лише продовжують поливати пеньки і повалені сухі дерева, які досі тліють, повідомляє ДСНС.


🆘 У четвер Київ став містом з найбільш забрудненим повітрям в світі. За даними порталу IQAir, норма була перевищена у вісім разів, показник рівня забруднення становив 380. Станом на 11:00 17 квітня зафіксовано перевищення в 5 разів. Зараз показник рівня забруднення в українській столиці становить 160.


Мешканців столиці закликають не виходити ❎🏠 з дому та зачинити вікна через виявлення у повітрі продуктів горіння. Їх причиною стали пожежі у Чорнобильській зоні та навколишніх регіонах, а також північно-західний вітер.