Вчені знайшли новий спосіб переробки пластику

🧪 Дослідники французької компанії Carbios, що займається промисловими розробками, створили мутантний 🦠 бактеріальний фермент, який розщеплює пластикові пляшки для повторного використання протягом декількох годин ⏳.

🧪 Вперше цей фермент у натуральному вигляді був виявлений в купі 🍂 гнилого листя ще в 2012 році, на його основі вчені і вивели нову речовину. Це відкриття може стати важливим етапом в процесі переробки деяких видів пластику, зокрема, ПЕТ-пляшок 🍶, зроблених на основі поліетилену різної щільності. Саме до категорії ПЕТ відноситься більшість пляшок і контейнерів широкого споживання.


🧪 Фермент здатний розщеплювати пластик таких пляшок на матеріали, які згодом можуть бути використані для ☑️виробництва нових пляшок. При нинішніх технологіях кінцевий продукт переробки ПЕТ виходить недостатньо якісним для виготовлення нових пляшок. Зазвичай його пускають на виробництво одягу 👕 і килимів. Новий фермент здатний розщеплювати до 90% полімерів всього за 1️⃣0️⃣ годин, і це, за словами вчених, найбільш ефективний і оптимальний фермент для ПЕТ з усіх відомих на даний момент.


🧪 Дослідники сподіваються отримати 🔍 точні відповіді щодо промислового і комерційного потенціалу ферменту в 2021 році, після того, як будуть проведені всі випробування, та налагодити випуск ферменту в 🏭промислових масштабах протягом п’яти років.