✅🌱 Успішно розпочато експеримент з озеленення хвостосховища ПРАТ «ПівнГЗК»
▪️ Наша компанія ТОВ “ЦЕРН” постійно розширює номенклатуру екологічних послуг для 🏗 гірничодобувних підприємств Кривбасу. 2️⃣0️⃣ березня цього року по завданню і за підтримки ПРАТ «ПІВНГЗК» було розпочато промисловий експеримент з озеленення дамби хвостосховища. Сірий пустельний пейзаж хвостосховища, в якому поховані сотні мільйонів тонн відходів збагачення залізної руди, планується оживити яскравими зеленими фарбами рослинного покриву 🌿, який стане живим щитом на шляху утворення і здування пилу💨.
▪️ Головна проблема хвостосховищ – це повна відсутність ґрунтового покриву, замість якого лише шламовий пісок або уламки кварциту, на яких без додаткових заходів ❌немає шансів на успішний розвиток у будь-якої рослини. З метою утворення ґрунтового покриву на хвостосховище ПРАТ «ПІВНГЗК» вантажним транспортом 🚜 було вивезено і розподілено на зовнішньому схилі дамби понад 4️⃣0️⃣0️⃣ тонн мулових осадів очисних споруд 🏭Кривбасводоканалу. Мулові осади утримують великий запас поживних речовин і мають пухкий склад, що створює сприятливі умови для рослин.
▪️ Ще однією складністю для рослин на хвостосховищі є відсутність ґрунтової вологи 💦, оскільки шлам і кварцит дуже погано утримують атмосферні опади. Тому з початком літніх високих температур 🌡 рослинам на хвостосховищі стає дуже важко. На виручку приходить сама природа, яка навчила деякі види рослинності виживанню в найсуворіших пустелях планети 🏜. Тому для експерименту на хвостосховищі був обраний курай іберійський (лат. Salsola iberica), який добре пристосований до посушливих умов. Саме насінням курая іберійського були засипані всі ділянки з муловими осадами, створені на дамбі хвостосховища. Досвід попереднього експерименту за подібною технологією на хвостосховищі, що завершився ще в 2010 році, показав виняткову ефективність☑️.

▪️ Фахівці ЦЕРНу під керівництвом Максима Малаховського та фахівці ПРАТ «ПІВНГЗК» не планують зупинятися на досягнутому і приступають до випробування нової 🍃 зеленої технології на хвостосховищі комбінату. Новий спосіб передбачає максимальну 🕹 механізацію озеленення, що дозволить в перспективі засаджувати великі площі порушених земель. Слідкуйте за новинами на нашій сторінці 😉