Всесвітній економічний форум у Давосі – 2020

Сьогодні, 21 січня, у Давосі стартував ювілейний Всесвітній економічний форум.

Форум збере близько 3 тисяч учасників із 117 країн. У заходах візьмуть участь лідери 53 держав та урядів, приїдуть мільярдери з 36 країн світу.


Заходи 50-ї сесії в швейцарському Давосі 🗻 триватимуть з 21 по 24 січня та будуть об’єднані ключовою темою “Зацікавлені сторони за згуртований і стійкий мир”🤝.


Одними з головних тем будуть проблеми виконання Паризьких домовленостей щодо клімату 🌦️ та досягнення цілей сталого розвитку.


Під час форуму обговорять:
✔️ питання розвитку нових технологій і можливі загрози від їх впровадження;
✔️ зміни клімату та захист біорізноманіття планети;
✔️ розвиток бізнесу в умовах технологічних і соціальних змін;
✔️ проблеми охорони здоров’я;
✔️ питання професійного розвитку і майбутнє “ринку праці”;
✔️ врегулювання військових конфліктів у “гарячих точках”.


Вперше за піввікову історію економічного форуму в Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків є екологічними 🌱. Йдеться про кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття 🦒 та руйнування наземних 🏔️ і водних 💦 екосистем.


Шведська 16-річна захисниця природи Грета Тунберг вже вдруге приїхала на Всесвітній економічний форум у Давосі з акцією щодо захисту природи 🌿. Раніше вона протестувала декілька місяців, щоб привернути увагу влади Швейцарії до проблеми🌡️глобального потепління. Цього разу вона виступає із закликом припинити інвестиції в викопні види палива.


В рамках ВЕФ-2020 також стартують 2️⃣ глобальні проекти – освітня програма, яка охопить 1 млрд осіб, та ініціатива з посадки 1 млрд дерев 🌳 на планеті.