Пожежі в Австралії знищують цілі міста, під загрозою понад мільярд тварин

🔥 Лісові пожежі вирують в Австралії з вересня. Місцеві ж називають те що відбувається «пеклом на Землі». Вогонь вже випалив територію розміром з Хорватію. Розповсюдженню вогню сприяють висока температура і сильний вітер.


❗️Вже обгоріли мільйони гектарів землі, понад 1200 будинків зруйновано. Спочатку екологи з університету Сіднея підрахували, що з вересня загинули 480 мільйонів ссавців, птахів і рептилій. Згодом вже почали говорити про мільярд загиблих тварин. Деякі види можуть бути втрачені назавжди.


❗️На жаль, людських жертв уникнути не вдалося. Кількість людей, які загинули у пожежах в Австралії, зросла – щонайменше 25. Ще десятки вважаються зниклими безвісти.


❗️Від початку року пожежі знищили майже 400 будинків у Новому Південному Уельсі та кілька десятків – у Вікторії. Десятки тисяч будинків в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія не мають електрики. У регіоні – надзвичайний стан, проводиться примусова евакуація. В масовій евакуації населення та туристів задіяні військові літаки та вертольоти.


❗️Рятувальники наказали туристам терміново покинути узбережжя Нового Південного Вельсу. Зараз у Новому Південному Уельсі – понад 200 пожеж, їхня кількість з кінця грудня зросла більш ніж у два рази.

❗️Через задимлення вміст небезпечних для здоров’я речовин у столиці країни Канберрі перевищив гранично допустиму концентрацію більше ніж у 20 разів, жителям не рекомендують виходити з дому.

❗️Стихія знищує будинки та навіть цілі міста. Неподалік Сіднея вогонь винищив понад мільйон гектарів землі. Пожежі майже нічого не лишили від містечка Балморал, що за 100 кілометрів від Сіднея.


❗️Науковці застерігають: приклад Австралії – лише початок і називають пожежі результатом змін клімату. В атмосферу викинуто більше 250 мільйонів тонн СО2.