Фінансований Біллом Гейтсом стартап Heliogen здійснив прорив у геліотермальній енергетиці

Стартап Heliogen, який фінансується 💵 бізнесменом Біллом Гейтсом, представив унікальну технологію “сонячної печі” ☀️ , яка не потребує викопного палива.


📍На сьогоднішній день технологія вже дозволяє досягнути температури 🌡 понад 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ ° С, а в найближчому майбутньому цей показник планується збільшити до 1️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ ° С, чого цілком достатньо для того, щоб важка промисловість змогла хоча б частково відмовитися від спалювання вугілля або газу💨.


📍Для порівняння: попередні комерційні концентруючі сонячні теплові системи дозволяли отримати температуру до 5️⃣6️⃣5️⃣ ° С, що підходить для вироблення електроенергії💡, але недостатньо для багатьох промислових процесів, в яких для отримання високих температур треба спалювати🔥 викопне паливо.


📍На відміну від традиційної сонячної енергетики, що використовує фотоелектричні панелі, розробка Heliogen заснована на сонячних концентраторах. Ця технологія не нова: масив дзеркал фокусує сонячне світло в одній точці для отримання високої температури🌡. Як зазначається, інженери Heliogen використовують комп’ютерний зір 💻, автоматичне визначення кутів та інші високі технології, що дозволяють максимально точно налаштовувати дзеркала для відбиття сонячних променів.


📍Цікаво, що потенційне застосування технології Heliogen не обмежується важкою промисловістю 🏭 : так, використання температур близько 1️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ градусів за Цельсієм дозволить також термохімічно розкладати воду 💧 на водень і кисень в промислових масштабах для подальшого використання «отриманого абсолютно екологічно чистим чином» H2 в якості палива в самих різних сферах – від автомобілів 🚗 до енергоємних механізмів.