Надзвичайний кліматичний стан на планеті

🆘 Вчені оголосили надзвичайний кліматичний стан 🌎🔥

За даними Всесвітньої мережі екологічного сліду, щоб задовольнити нинішні потреби людства в ресурсах, нам потрібно майже дві планети. В цьому році ми живемо в борг вже з 2️⃣9️⃣ червня. Щороку планета відновлюється все повільніше. Сьогодні їй потрібно на 3️⃣ дні більше, ніж в минулому році. І на 4️⃣ місяці більше, ніж 2️⃣0️⃣ років тому.


Понад 11 тис. вчених з 153 країн світу б’ють на сполох з приводу зміни клімату. Журнал 📰 BioScience опублікував декларацію, в якій йдеться про надзвичайну кліматичну ситуацію. За словами вчених, проблема ускладнюється швидше, ніж очікувалося, погрожуючи природним екосистемам 🌱 і долі людства 👫.


Цей документ – спроба надати прості для розуміння результати впливу людини на зміну клімату. У декларації викладені 6️⃣ кроків, які необхідно виконати політикам і організаціям, щоб стримати глобальне потепління. Документ був підготовлений на наступний день після того, як адміністрація Дональда Трампа ініціювала процес виходу США з Паризької угоди, підписаної 188 країнами для створення заходів щодо зниження вмісту вуглекислого газу 💨 в атмосфері.


Вперше численна група вчених з усього світу оголосила зміну клімату ❗️надзвичайною ситуацією❗️ і закликає діяти якомога швидше. Зокрема, в документі йдеться про необхідність звернути увагу на інші проблеми, які сприяють глобальному потеплінню. Ситуація з кліматом, на думку вчених, тісно пов’язана з надмірним споживанням: найбагатші 💸 країни несуть основну відповідальність за викиди парникових газів в атмосферу і, як правило, мають найвищі показники на душу населення.


Вчені наполягають на скороченні викидів короткоживучих забруднювачів клімату, таких як метан, захисті та відновленні екосистем Землі 🌍, вживанні переважно продуктів рослинного 🌾 походження та одночасному зменшенні споживання продуктів тваринного 🐄 походження. Крім того, в декларації наголошується на необхідності впровадження методів підвищення енергоефективності та енергозбереження 💡, контролю росту населення і усунення бар’єрів на шляху до повної статевої рівності.