Міжнародний день Чорного моря

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря 🐬🐟🌊

Цього дня 1996 року шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.


Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.


Головною метою Міжнародного дня Чорного моря стало привернення уваги спільноти до того, який непоправний збиток морю завдає вилов риби, забруднення води та глобальне потепління.

А Ви знали, що…❔


🌊Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по Чорному морю йшли до Колхіди за золотим руном.


🌊Давньогрецька назва моря — Понт Аксинський, що означає «Негостинне море». Море було назване так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським («Гостинне море»)


🌊Особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150–200 м. Річ у тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем. Сам сірководень у Чорному морі з’явився внаслідок загибелі всього живого в ньому через злиття із Середземним морем.


🌊Є цікава версія, що море назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє. Хоча, це буває дуже рідко.


🌊Найбільша глибина — 2 210 м.


🌊Площа Чорного моря — 422 000 км².


🌊У Чорне море впадають приблизно 15 річок, серед яких Дунай і Дніпро.


🌊У Чорному морі мешкає всього 2 500 видів тварин, для порівняння в Середземному — приблизно 9 000 видів.