В Україні ліквідують Державну екологічну інспекцію

Уряд ліквідував Державну екологічну інспекцію України. Натомість буде створено нову Державну природоохоронну службу.

Важливо, щоб вона була новою не лише за назвою, але й за змістом та підходами до контролю за порушенням екологічного законодавства.

Знадобився час для напрацювання нової нормативно-правої бази, узгоджень з усіма сторонами, обговорень з громадськістю і нашими партнерами з ЄС, адже ця реформа також стосується Угоди про асоціацію і наших зобов’язань.

Станом на сьогодні вже:
🔺 ухвалено Урядом Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища;

🔺розроблено і передано до парламенту законопроект про Державну природоохоронну службу, проте він досі не розглядався;

Крім того:

🔺у рамках пілотного проекту ліквідовано 12 територіальних підрозділів ДЕІ і створено 5 округів;

Тепер буде ліквідовано решту 11 підрозділів екоінспекції та створено ще 5 округів.

Загалом структурою новою Державної природоохоронної служби передбачено створення 10 міжрегіональних територіальних органів (Карпатського, Поліського, Придніпровського, Північно-Західного, Столичного, Причорноморського, Подільського, Центрального та Південно-Східного) та повну ліквідацію 23 територіальних підрозділів ДЕІ.

«Відсутність належного контролю за порушеннями екологічного законодавства та тотальна корупція  –   найбільші проблеми у сфері довкілля. Я про це говорив із перших днів перебування на посаді міністра. Точкові реагування на екологічні інциденти  точно не ті методи, які дозволяють системно боротися з браконьєрами і недобросовісними екоінспекторами. Реформа цієї структури назріла давно, але вона не є такою простою як видається на перший погляд. Адже важливо не лише змінити назву, але у першу чергу залучити до роботи людей, які справді вболівають за довкілля та надати їм необхідне матеріально-технічне оснащення,  щоб люди мали змогу належно і в повному обсязі виконувати свої посадові обов’язки, а не боротися з мораторіями на перевірку бізнесу», – прокоментував урядове рішення Міністр екології Остап Семерак.

Він також зазначив, що у 2017 році  Уряд схвалив розроблену Мінприроди Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. У 2018 році було розроблено і передано до парламенту законопроект про Державну природоохоронну службу, проте він досі не розглядався.

«Ми розуміли, що на момент ухвалення цих документів маємо бути готові до практичної частини реалізації реформи екологічного контролю.  Тому паралельно запустили пілотний проект, який передбачав ліквідацію 12 із 23 територіальних органів Державної екологічної інспекції України, які діяли на обласному рівні та створення  натомість 5 нових округів», – пояснив Міністр екології.

за матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України