Переробка електронного сміття.

Експерти Міжнародного союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union, ITU) попереджають про зростання обсягів електронних відходів, які становлять серйозну небезпеку навколишньому середовищу і здоров’ю людей. Водночас при правильній переробці електронного сміття можна отримати економічну вигоду.

В електронних відходах мстяться матеріали, які становлять велику небезпеку. Втім, за умови належної переробки електронні відходи можуть забезпечити дохід у розмірі $62,5 млрд на рік. Експерти попереджають, що до 2050 року обсяг електронних відходів може вирости майже в три рази – до 120 млн тонн.

Щороку по всьому світу викидають близько 50 млн тонн комп’ютерів, ноутбуків, комп’ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Тільки 20% електронних відходів переробляється офіційно в безпечних для людини умовах. Іншу техніку викидають на звалища.

Нагадаємо, що у Києві з’явився пункт прийому старої електронної техніки. Центр знаходиться за адресою вул. Шутова, 16, на території заводу «АНАЛІТПРИЛАД». Техніку приймають щосереди з 9:00 до 18:00 безкоштовно. Винятком є ​​батарейки (130 грн. за кг) та лампи (3,8 грн. шт.).