Фінське місто Лахті запустить додаток для торгівлі викидами.

З вересня 2019 будь-який житель фінського міста Лахті зможе взяти участь в проекті по особистої торгівлі вуглецем CityCAP. Для цього він повинен буде завантажити спеціально розроблене додаток, яке збирає дані про переміщення користувачів і вироблених ними шкідливі викиди, зазначає Европульс.

Кожен користувач на початку місяця буде отримувати квоту викидів, яку розраховують відповідно до плану міста щодо скорочення забруднення повітря. Ці квоти прив’язані до віртуального рахунку, баланс якого зменшується по мірі «витрати» квот. Якщо користувач не повністю «витратив» свої викиди за квотою, він може продати їх іншим користувачам або обміняти на безкоштовні квитки на автобус, ремонт велосипеда, послуги каршерінга і так далі.

Концепція особистої торгівлі вуглецями з’явилася в Лахті в минулому році.

Нещодавно стало відомо, що Лахті стане Зеленої столицею Європи в 2021 році. Важливу роль у перемозі зіграли зусилля міської влади щодо збереження чистого повітря в місті, в тому числі за рахунок скорочення шкідливих викидів від транспорту. До 2030 року міська адміністрація планує знизити транспортні викиди на 70%.