Всесвітній день боротьби із запустинюванням і посухою

Всесвітній день боротьби із запустинюванням і посухою (World Day to Combat Desertification and Drought), що відмічається у всьому світі щорічно 17 червня, був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 30 січня 1995 року (резолюція № A/RES/49/115). Дата для свята була вибрана у зв’язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об’єднаних Націй по боротьбі із запустинюванням 17 червня 1994 року.

Конвенція пропонувала державам присвячувати заходи Всесвітнього дня боротьби із запустинюванням і посухою підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці у боротьбі із запустинюванням і наслідками посухи, а також про хід здійснення положень Конвенції по боротьбі із запустинюванням.

Проблема запустинювання – це проблема світового значення, яка має серйозні наслідки для системи міжнародної екологічної безпеки, зусиль із викорінювання убогості, соціально-економічної стабільності і стійкого розвитку. Наслідками запустинювання і посухи є відсутність продовольчої безпеки, голод і убогість. Пов’язана з цим соціальна, економічна і політична напруженість може призводити до виникнення конфліктів, подальшого зубожіння і посилення деградації земель. Зростання масштабів запустинювання у всьому світі погрожує на мільйони збільшити число бідняків, вимушених шукати новий притулок і кошти для існування.