Всесвітній день океанів

Це свято було запропоновано проводити на Міжнародній конференції на вищому рівні, яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). C цього часу він відзначається щорічно 8 червня усіма, хто має навіть найвіддаленіше відношення до Світового океану. Сьогодні екологи, іхтіологи і співробітники багатьох зоопарків, акваріумів, дельфінаріїв координують свої зусилля для того, щоб захистити права мешканців морських глибин і стабільну екологічну обстановку.

У 2008 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила (резолюція № A/RES/63/111), що починаючи з 2009 року свято відзначатиметься офіційно.

Океани займають три чверті поверхні Землі, містять 97% водних запасів, займають за об’ємом 99% усієї площі планети і є невід’ємною частиною процесу стійкого розвитку. Роль світового океану в регулюванні клімату важко переоцінити, вона є системотворною, адже його води – один з головних поглиначів вуглекислого газу.

Турбота про океан послужить перешкодою до вимирання багатьох видів рослин і тварин і дозволить майбутнім поколінням насолоджуватися красою, багатством і потенціалом Світового океану.