Європейський день парків

(The European Day of Parks, EDoP) був заснований Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARК Federation) — європейською організацією, яка об’єднує природні території, що охороняються, в тридцяти шести європейських країнах. Проведений уперше в 1999 році цей день тепер святкується щорічно 24 травня в усій Європі.

Дата святкування була вибрана у зв’язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки (перші з майже трьох сотень національних парків, створених в Європі в подальші роки) — це були дев’ять Національних парків, заснованих в Швеції. Природні території, що відтоді охороняються, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.

Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати громадську підтримку їх роботи. Нині Європейський день парків символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій.

Цього дня проводяться численні заходи на території і навколо заповідників (відкривають тематичні виставки, читають лекції, показують фільми, проводять нові екскурсії, організовують дитячі програми і фестивалі), метою яких є привертання уваги до природної краси Європи і її культурного надбання. На перший план незмінно висувається їх захист, як нині, так і в майбутньому.