Міжнародний день біологічної різноманітності (англ. International Day for Biological Diversity)

Відзначається щорічно 22 травня починаючи з 2001 року. Цей Міжнародний день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН (ГА ООН) в 1995 році в спеціальній резолюції (№ A/RES/49/119) на основі рекомендації Конференції сторін Конвенції про біологічну різноманітність (КБР), яка відбулася в 1994 році. У резолюції була встановлена дата Міжнародного дня – 29 грудня, день вступу Конвенції в силу. Але в подальшому ГА ООН перенесла Міжнародний день біологічної різноманітності на 22 травня – день підписання Конвенції (резолюція № A/RES/55/201).

Мета свята – підвищити обізнаність соціуму в питаннях збереження екологічної системи. Урочистості щорічно супроводжуються новою темою. Тема 2019 року: Наша біорізноманітність, наше продовольство, наше здоров’я.

Тема спрямована ​​на використання і поширення знань про залежність наших продовольчих систем, живлення і здоров’я від біорізноманітності і стійких екосистем. Ця тема також звертає увагу на роль різноманітності наших природних систем в людському існуванні і благополуччі на Землі, а також сприяє досягненню інших цілей в області стійкого розвитку, включаючи, серед іншого, пом’якшення наслідків зміни клімату і адаптацію до них, відновлення екосистем, забезпечення доступу до чистої води і ліквідацію голоду.

Компанія ЦЕРН вітає всіх з Міжнародним днем біологічної різноманітності і закликає кожного зробити свій внесок у ЇЇ збереження.