Європа знизить викиди парникових газів на 55% до 2030 року і до «чистого нуля» до 2050.

Європейський парламент прийняв резолюцію, яка не має зобов’язуючого характеру, відповідно до якої викиди парникових газів в ЄС до 2030 року повинні бути знижені на 55%, а до 2050 р Союз повинен досягти «кліматичної нейтральності». За рішення проголосували 369 парламентаріїв, проти — 116, утрималися сорок депутатів.
Резолюція — це черговий етап у обговоренні довгостроковій кліматичної стратегії, представленої Європейською комісією в листопаді минулого року.


У рішенні Парламенту зазначено, що тільки два з представлених Комісією восьми сценаріїв розвитку, забезпечать досягнення кліматично нейтрального рівня викидів до 2050 року, і саме цих сценаріїв Парламент пропонує дотримуватися при виробленні остаточних юридично обов’язкових рішень на початку 2020-х років.
При цьому необхідною умовою досягнення кліматично-нейтрального рівня до 2050 р є істотне підвищення — з 40 до 55% — проміжної мети зниження викидів парникових газів на 20-30 річний (від рівня 1990 року).


За інформацією Європарламенту, при правильному підході і відповідної підтримки найбільш вразливих регіонів, секторів і громадян перехід до «кліматично-нейтральному станом» може принести економічні вигоди Європі і створити до 2050 року 2,1 мільйона додаткових робочих місць в ЄС.


Висновок? Якщо ще зовсім недавно поставлена ​​європейська мета скорочення викидів парникових газів до 2050 року на 80% від рівня 1990 року здавалося амбітної, то сьогодні Європа все ближче зсувається до кліматичної нейтральності. Це буде означати ще більші зміни у всіх виробляють і споживають енергію секторах.


Раніше повідомлялося, що Європейська Комісія прийняла рішення припинити субсидувати вугільну енергетику з 2025 року. Нові правила передбачають, що тільки електростанції, викиди яких не перевищують 550 грам CO2 на кіловат-годину, мають право претендувати на спеціальні виплати.


За матеріалами renen.ru