Впровадження ВДЕ – це 75% перемоги над глобальним потеплінням.

Мета по глобальному скорочення емісії вуглекислого газу може бути досягнута на 75% завдяки одним тільки поновлюваних джерел енергії і електрифікації. До такого висновку прийшли аналітики Міжнародного агентства відновлюваної енергії IRENA.

У доповіді, оприлюдненій на конференції в Берліні, йдеться про те, що в разі збільшення обсягу енергії, отриманої з поновлюваних джерел, електрику до 2050 року зможе покрити 50% світових потреб в енергії, а не 20%, як зараз.

Попит на електрику виросте завдяки мільярду електромобілів, а також збільшення частки електричного опалення і поширенню поновлюваного водню.

Всього відновлювальна енергія забезпечить дві третини загальносвітової потреби, йдеться в дослідженні.

При цьому потреба до 2050 року, в порівнянні з сучасним станом, виросте більш ніж удвічі. Більшу частину нових потужностей нададуть сонячні і вітрові електростанції.

Якщо держави підуть запропонованого IRENA планом, вони зможуть за найближчі 30 років заощадити від $ 65 до $ 160 трлн. Це оцінка негативних наслідків для навколишнього середовища, викликаних погіршенням екології витрат на охорону здоров’я, а також субсидування традиційної енергетики. При цьому додаткові інвестиції для реалізації плану по декарбонізації складуть до 2050 року $ 15 трлн.

Багато хто вважає, що боротьба зі змінами клімату економічно невигідна, але недавнє дослідження стверджує, що це не зовсім так: виявляється, зупинити глобальне потепління буде дешевше, ніж підтримувати індустрію викопного палива.

Нагадаємо, що в 2019 році виробництво електроенергії з ВДЕ в українській енергосистемі збільшиться в 2,2 рази.

За матеріалами hightech.plus