AirVisual — глобальний стан якості повітря.

AirVisual представляє новаторський звіт і інтерактивний веб-рейтинг в огляді глобального стану якості повітря в 2018 році.

Останні дані про якість повітря за 2018 рік показують, що більша частина світу дихає небезпечним повітрям, що набагато перевищує керівні принципи ВООЗ за якістю повітря, а також підкреслює нерівномірний розподіл забруднення PM2,5 і наявність станцій моніторингу.

Сьогодні забруднення повітря є четвертою за значимістю причиною передчасних смертей в світі, щорічно вбиваючи більше 7 мільйонів чоловік. Хоча його вплив на повсякденне життя може бути не завжди очевидним, світова економіка мовчки терпить від втрати трудових ресурсів приблизно 225 мільярдів доларів щорічно.

У світлі цього невідкладного завдання IQAir AirVisual вперше представляє збірник найостанніших даних за 2018 рік, щоб дати глобальний огляд поточного стану якості повітря на нашій планеті. Новий Всесвітній звіт про якість повітря 2018 року і рейтинг найзабрудненіших міст в інтерактивному світі — це перший звіт такого роду, в якому розкривається стан забруднення твердими частинками (PM2,5) в 2018 році. При підготовці всесвітньої громадської інформації про якість повітря звіт підкреслює широко поширене, але нерівномірний розподіл забруднення PM2,5 і обмежений доступ до публічної інформації, а також вказує на деякі області прогресу, де доступ до даних збільшується.


Глобальний погляд на середньорічні показники міста за забруднення повітря PM2,5 в 2018 році


Дані зібрані з обох державних джерел громадського моніторингу на додаток до публічних станцій моніторингу IQAir AirVisual. Цей звіт є першим, в якому повністю зібрані дані PM2.5 за 2018 рік для 3000 + міст світу.

В цілому, звіт показує, що переважна більшість населення світу дихає небезпечно забрудненим повітрям. 86% країн з наявними міськими даними не змогли досягти цільових показників впливу ВООЗ, а половина перевищила цей показник на 200 +%. Що стосується самих себе, то ці цифри, як очікується, недооцінюють справжні глобальні рівні забруднення, оскільки країни, які не мають ресурсами для моніторингу якості повітря, не представлені, але часто можуть мати високі рівні забруднення повітря, які залишаються невиміряні або неопублікованими. Пакистан, країна, в якій до 2017 року не було загальнодоступних даних про забруднення повітря в реальному часі, є одним із прикладів цього. Нові дані, надані мережею цивільних моніторів PM2,5, включеної до цього звіту, показують, що країна займає друге місце в світі за величиною зареєстрованого забруднення повітря PM2,5.

Рейтинг країни / регіону на основі доступних даних з 2018 року

На рівні міст Індія є домом для 8 з 10 найбільш забруднених міст в світі. * Столиця Делі, хоча і вважається столицею з найвищим рівнем забруднення в світі, знаходиться за межами 10 найкращих міст в цілому, займаючи 11-е місце. Середня концентрація PM2,5 становить 113,5 мкг / м³, що більш ніж в 11 разів перевищує рекомендації ВООЗ. Для порівняння, в столиці Пекін в середньому становить 50,9 мкг / м³ на 2018 рік, що менше, ніж в Делі.

Інші ключові висновки включають в себе:

  • Південна Азія: з 20 найбільш забруднених міст світу 18 знаходяться в Індії, Пакистані та Бангладеш.
  • Південно-Східна Азія: оточені найбільшою кількістю вугільних електростанцій в регіоні, Джакарта і Ханой є двома найбільш забрудненими містами Південно-Східної Азії. У зв’язку з поліпшенням якості повітря в Пекіні Джакарта ризикує незабаром обігнати знаменитий забруднене капітал Китаю.
  • Китай: середня концентрація в містах в Китаї впала на 11% з 2017 по 2018 рік. Пекін зараз вважається 122-м найбільш забрудненим містом в світі.
  • Європа: з 20 найбільш забруднених міст в Європі 10 знаходяться на Балканах — в Боснії і Герцеговині, Македонії та Косово.
  • США і Канада: хоча середня якість повітря в глобальному порівнянні гарне, історичні пожежі мали значний вплив на якість повітря в серпні і листопаді, коли в серпні в Північній Америці було 5 з 10 найбільш забруднених міст світу.
  • Масивна населення, в тому числі в континентальній Африці і Південній Америці, не має адекватної інфраструктури для вимірювання якості повітря.
Ознайомтеся з повним інтерактивним рейтингом міста онлайн

Вивчіть повний рейтинг найзабрудненіших міст світу, щоб визначити, чи відповідає ваше місто щорічного цільовим показником впливу PM2,5 на ВООЗ, і порівняйте його з іншими містами на місцевому та національному рівнях.

Ці останні дані показують, що ми повинні боротися з забрудненням повітря ЗАРАЗ. З урахуванням того, що в 2018 році було проведено порівняння тисяч місць, давайте внесемо поліпшення в 2019 році!

Допоможіть нам підняти обсяг цієї нагальної глобальної проблеми, беручи участь в бесіді і привертаючи увагу до проблеми. У соціальних мережах приєднуйтесь до бесіди, помітивши нас @MyAirVisual або використовуючи хештег #OurEarthOurAir.

Джерело АirVisual