Україна нарешті зможе отримати дані щодо реальних обсягів викидів парникових газів.

Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні  законопроект № 9253 «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» (МЗВ), який передбачає створення система моніторингу з точними, достовірними даними про обсяги викидів парникових газів, які можуть застосуватися для різних цілей –  від удосконалення державної екологічної політики – до запровадження економічних інструментів регулювання цих викидів. За відповідне рішення проголосували 243 народних депутати.

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, законопроект є невід’ємною частиною реалізації нової кліматичної політики України, зокрема, в частині виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Паризької угоди, оскільки механізм МЗВ є важливим елементом та основою для подальшого співробітництва між країнами у сфері зміни клімату.

“Існування в країні прозорої та надійної системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів є вимогою сьогоднішнього дня. Це важливий крок для стимулювання зниження енергоємності і вуглецеємності економіки України, залучення екологічних інвестицій,  а також усунення перешкод для українського експорту до країн, де питомі викиди парникових газів враховуються у виробничих витратах », – пояснив Остап Семерак та нагадав, що запровадження дієвої системи моніторингу парникових газів передбачено також міжнародними  зобов’язаннями, взятими Україною перед  Європейським Союзом в рамках Угоди про асоціацію.

Міністр екології також зазначив, що ухвалення цього Закону матиме позитивний вплив як на державному рівні, так і на рівні окремого підприємства.

“Для підприємств система створить умови для отримання даних щодо вуглецеємності їх продукції, сприятиме залученню інвестицій та довгостроковому плануванню економічної діяльності,  а також участі у ринкових та не ринкових інструментах регулювання викидів парникових газів” – пояснив Міністр екології.

Нагадаємо, в Україні близько 80% викидів парникових газів походить від спалювання палива та низки технологічних процесів під час провадження господарської діяльності.

За матеріалами Мінприроди