Telegram-бот для моніторингу стана повітря.

Київський розробник Любомир Мілевський написав бота для Telegram, який моніторить стан повітря в Києві і повідомляє своїм користувачам, якщо рівень забруднення підвищений.

 

Любомир вирішив створити бота після чергового випадку зі смогом над Києвом. Раніше забруднення повітря можна було моніторити на мапі Державної санітарно-епідеміологічної служби, але цей сервіс вже не підтримується.

 

«Бот показує усереднене значення для міста. У мене і кількох друзів є «розумні будинки» з датчиками. Я забираю ці дані в різних частинах міста, обробляю на сервері і віддаю боту, а він інформує людей », — розповідає розробник.

 

Зараз бот обробляє дані від шести датчиків PurpleAir: два на лівому березі, чотири на правому. Любомир зараз намагається зв’язатися з виробником таких датчиків, щоб дізнатися, скільки всього користувачів в Києві — можливо, вдасться підключити до боту більше даних. Детектори заміряють суміш рідких і твердих частинок в повітрі (PM2.5).

 

Бот оновлює дані раз на годину, забруднення вимірюється за американським стандартом EPA, у нього чотири рівні: 0-50 — все добре, 51-100 — ризик для здоров’я незначний, 101-150 — є ризик для здоров’я, краще не гуляти довго, більше 150 — небезпечно, без маски не виходити. Якщо індекс підніметься вище 101 — бот повідомить користувачам про небезпеку.

 

За словами розробника, бот працює вже два тижні і вже двічі середній індекс по місту змінювався на 110 і 118.