New Energy Outlook 2018

Прогноз розвитку світової енергетики, New Energy Outlook (NEO) 2018 від компанії Bloomberg New Energy Finance (BNEF) в цьому році розширено з 2040 до 2050 року. Ключові висновки такі:

 

До 2050 року сонячна і вітрова енергетика займуть 50% частку в світовому виробництві електроенергії, в значній мірі завдяки різкому падінню вартості технологій зберігання енергії і появи на ринку дуже дешевих батарей.

 

 

У період 2018-2050 в енергосистему додано 1 291 гігават батарей. Вартість середньої сонячної електростанції впаде до 2050 р на 71% від нинішнього рівня, вітрова енергія також стане дешевше – на 58%. І це при тому, що вже сьогодні сонце і вітер виробляють електроенергію дешевше, ніж вугільні та газові електростанції, підкреслюють автори. Частка вугілля в генерації знизиться з нинішніх 38% до 11%. Тільки 29% електроенергії буде вироблятися на основі викопного палива. Структура генерації (виробітку) буде змінюватися наступним чином:

 

 

Споживання природного газу в електроенергетиці до 2050 залишиться приблизно на нинішньому рівні. Незважаючи на значне зростання потужностей, ці електростанції все більше будуть виконувати роль маневрених, пікових, але не основних виробників електрики. При цьому роль газових пікових потужностей навіть зросте (незважаючи на поширення батарей), їх потужності збільшаться в чотири рази. Мова йде як про турбінах, так і про газопоршневих електростанціях. Споживання газу радикально скоротиться в Європі, але виросте в Китаї і Індії.

 

Поширення електромобілів призведе до зростання попиту на електроенергію в обсязі 3461 ТВт/год, що складе 9% споживання електрики в 2050 році. У той же час поширення технологій розумної зарядки, батарей і управління попитом забезпечать оптимальну інтеграцію електромобілів в енергосистему.

 

Висновки високого рівня NEO 2018 доступні у відкритому звіті за посиланням: https://about.bnef.com/new-energy-outlook/