ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Сьогодні відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (World Environment Day). Свято було проголошено в 1972 році на 27-й сесії Генеральної Асамблеї ООН (Резолюція № A / RES / 2994 від 15 грудня 1972 року). Датою проведення вибрано 5 червня – день початку роботи Стокгольмської конференції з проблем навколишнього середовища в 1972 році (Stockholm Conference on the Human Environment), за якою послідувало створення Програми ООН по навколишньому середовищу (UNEP).  Всесвітній день охорони навколишнього середовища покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій для запобігання навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яка росте з кожним роком і підходить до свого критичної межі, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

 

Навколишнє середовище – це все живі і неживі об’єкти, які природно існують на Землі або в деякій її частині. Навколишнє середовище – це все живі і неживі об’єкти, які природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це навколишнє середовище, на стан якої впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і дуже високих труб промислових комплексів, які отруюють задушливим димом мегаполіси; від убитого заради бивнів слона десь в Центральній Африці до вирубаних кількох гектарів лісу в Закарпатті.

 

Головну загрозу для навколишнього середовища представляє людина – його байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

 

Всесвітній день навколишнього середовища супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів і плакатів у навчальних закладах, посадка дерев, а також кампанії з рециркуляції відходів і прибирання території.

 

Всесвітній день навколишнього середовища – це подія як для кожної людини, так і для всього світу. З початку святкування жителі багатьох країн провели багатотисячні заходи, починаючи з прибирання навколо свого будинку, посадки дерев і закінчуючи боротьбою зі злочинами проти дикої природи. За ці роки тисячі людей з різних країн і соціальних секторів взяли участь в спеціальних заходах щодо захисту навколишнього середовища. І сьогодні цей День дає можливість кожному з нас прийняти на себе відповідальність за турботу про нашу планету і активно сприяти змінам.

 

Щороку це свято проходить під певним девізом, тема Дня і місце проведення основних міжнародних заходів визначається представниками ООН. Так, в різні роки темами Всесвітнього дня навколишнього середовища були: «Тільки одна Земля», «Вода – ключовий ресурс життя», «Тільки одне майбутнє для наших дітей – розвиток без руйнування», «Організація збору, видалення і захоронення небезпечних відходів: кислотні дощі і енергія»,«Дерево для світу »,«Молодь: населення і навколишнє середовище»,«Зміна клімату. Необхідність глобального партнерства», «Бідність і навколишнє середовище – розірвати порочне коло», «Одна Земля – ​​одна сім’я», «Заради життя на Землі – врятуємо наші моря», «Увійти у Всесвітню павутину життя», «Зелені міста: План для планети!», «Потрібні моря і океани! Живими, а не мертвими»,«Ліси: використовуючи послуги природи»,«Думай. Їж. Зберігай»,«Підніми свій голос, але не рівень моря!»,«Борись за дику природу»,«Сім мільярдів снів. Одна Планета. Споживай з обережністю»,«Політика абсолютної нетерпимості до незаконної торгівлі дикими тваринами».

 

Тема Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 2018 року – “Бій забрудненню пластиком” – закликає всіх об’єднатися для боротьби з однією з найсерйозніших екологічних проблем нашого часу. Тема Дня обрана Індією. Ця країна закликає кожного задуматися над тим, що можна змінити в своєму щоденному житті для полегшення тиску пластикового забруднення на навколишнє середовище, дику природу і здоров’я.

 

У цей день команда ЦЕРН приєднується до привітань і поздоровлень, що звучить на адресу всіх захисників нашої екології у всіх країнах! Висловлюємо солідарність в боротьбі з проблемами охорони навколишнього середовища і бажаємо неодмінних успіхів і ефективних результатів!