Розвиток гідроенергетики в Україні потребує оцінки впливу на довкілля

Сьогодні на прес-конференції в Укрінформі представник управління охорони земельних та водних ресурсів Міністерство екології та природних ресурсів України Олександр Бонь наголосив, що розвиток гідроенергетики має обов’язково відбуватися з урахуванням міжнародних зобов’язань України щодо природоохоронного законодавства, зокрема, насамперед в частині дотримання процедури проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД).

 

“Позиція нашого міністерства чітка, прозора і конструктивна: перед ухваленням та в процесі підготовки таких рішень такі проекти мають пройти стадію обговорення в широкому експертному середовищі. Саме таке проведення обговорення допомогло б уникнути багатьох резонансних і суперечливих моментів. Міністерство не може стояти осторонь, тому що будівництво саме таких об’єктів з погляду природоохоронної діяльності може завдати значної шкоди”, – сказав Олександр Бонь.

 

Нагадуємо, що програмою розвитку гідроенергетики в Україні до 2026 року передбачено будівництво низки ГЕС та ГАЕС та приведення у відповідність до вимог Асоціації України з ЄС.

 

Джерело: https://menr.gov.ua