Уряд спрощує умови для надрокористувачів

Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і № 615». Відповідне рішення було ухвалено сьогодні 4 квітня на засіданні Кабінету Міністрів.

 

Постанова встановлює перехідний період для надрокористувачів при проведенні процедури ОВД. Зокрема, у разі відсутності у надрокористувача результатів оцінки впливу на довкілля (ОВД), він має до 18 червня 2018 року внести до Єдиного реєстру з ОВД відповідне повідомлення про наміри здійснити таку процедуру.

 

«Весь відповідальний бізнес має достатньо часу, аби підлаштуватися під нове європейське законодавство. Мінприроди розуміє бізнес, вимагаємо, аби бізнес зважав на довкілля», – прокоментував рішення Уряду Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Він  зазначив, що у якості запобіжного заходу передбачено включення до особливих умов спеціального дозволу на користування надрами вимог до надрокористувача провести процедуру оцінки впливу на довкілля  протягом шести місяців, а інакше це призведе до втрати права на користування надрами.

 

Постанова передбачає скасування плати за продовження дії спецдозволів на користування надрами, а також  плати за приріст запасів корисних копалин при внесенні змін до спецдозволів. Ця норма внесена у постанову, зокрема, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі».

 

Також постанова встановлює чіткі терміни інформування надрокористувача про прийняте рішення стосовно надання чи продовження строку дії дозволу, що усуває корупційні ризики та врегульовує питання подання документів для отримання спецдозволів.