Презентація Автоматизованої Системи Екологічного Моніторингу атмосферного повітря

Вчора в «Зеленому центрі Метінвесту» (м. Кривий Ріг) відбулася презентація Автоматизованої Системи Екологічного Моніторингу атмосферного повітря в районі розташування гірничо-збагачувальних комбінатів групи Метінвест. Презентацію проводила наша компанія, як генеральний підрядник із розроблення та впровадження системи. В заході прийняли участь депутати Криворізької міської ради, представники управління екології виконкому, провідні експерти та громадські організації.

 

Система представляє собою пости автоматичного спостереження, які збирають інформацію щодо стану атмосферного повітря, сервера, які обробляють інформацію та надають вихідні дані, користувальницький інтерфейс, який дає можливість швидкого аналізу результатів та прийняття управлінських рішень. В ході презентації було зазначено, що будівельно-монтажні роботи на об’єктах завершені та починається стадія дослідно-промислової експлуатації. На гірничо-збагачувальних комбінатах встановлено 7 постів автоматичного спостереження за станом атмосферного повітря: Центральний ГЗК – 3 пости, Північний ГЗК – 2 пости та Інгулецький ГЗК – 2 пости. Кількість постів та місця їх розташування вибиралися в залежності від наявності житлових масивів в районі впливу комбінатів. В майбутньому планується встановлення додаткових постів в районі впливу Криворізького ремонтно-механічного заводу та в селищі Авангард біля хвостосховища Центрального ГЗК.

 

Представники місцевої влади та громадськості підняли низку важливих питань щодо публічного доступу до даних моніторингу та захисту від ручного втручання в систему, але в цілому дуже позитивно оцінили результати проекту та ініціативи Метінвесту в напрямку екологічного моніторингу. Дискусія пройшла в конструктивному руслі та дружній атмосфері. Усі пропозиції враховано нами та замовником системи і буде імплементовано найближчим часом.

 

Найближчим часом планується публікація даних моніторингу з постів автоматичного спостереження на спеціальному веб-порталі у відкритому доступі. Ми будемо інформувати Вас про розвиток цього цікавого та важливого для мешканців Кривого Рогу проекту.

 

Фото: ГС «Екологічна рада Криворіжжя»