Міжнародний день Матері-Землі.

Щороку 22 квітня відзначається не просто велике, а воістину глобальне свято – Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day) – день нашого спільного затишного будинку.

Свято було засновано на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 2009 році (резолюцією № A / RES / 63/278, співавторами якої виступили понад 50 держав-членів ООН) і відзначається, починаючи з 2010 року, 22 квітня.

Голова 63-й сесії Генеральної Асамблеї Мігель д’Еското Брокман заявив, що проголошення в резолюції цього Міжнародного дня є визнанням того, що Земля і її екосистеми є нашим будинком, забезпечують людству життя, а також підтвердженням зобов’язань, прийнятих на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році. Тому для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього і майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою Земля.

У резолюції також наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Пропонуючи всім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відзначати «Міжнародний день Матері-Землі», Генеральна Асамблея звертає увагу на те, що це свято вже щорічно відзначається в багатьох країнах.

У північній півкулі День Землі відзначається навесні, а в Південній півкулі – восени. Основною метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги суспільства і кожної людини планети до проблем Землі, до проблем її навколишнього середовища, і дає можливість дізнатися про тих важких завданнях, які стоять перед людством для збереження планети.

Традиція відзначатимуть 22 квітня День Землі зародилася в США в 1970 році, в 1990 році цей день став міжнародною акцією. У Росії його відзначають з 1992 року. Причому щороку цей День присвячений певній темі. А в 2016 році святкування Дня землі збіглося з церемонією підписання Паризької угоди по клімату, яке було прийнято усіма 196 сторонами Рамкової конвенції ООН про зміну клімату 12 грудня 2015 року в Парижі. В рамках цієї угоди країни домовилися спільними зусиллями обмежити зростання глобальної середньої температури до показника менше 2 градусів, а з урахуванням серйозних наслідків, прагнути до показника 1,5 градуса.

Підраховано, що планеті Земля приблизно 4,5 мільярда років. Якщо ви захочете обійти навколо Землі, крокуючи по екватору, то доведеться пройти шлях довжиною майже в 40010 кілометрів. Відстань від поверхні до центру одно 6378 кілометрів. Причому, дійсно тверді породи (літосфера) формують шар всього близько 70 кілометрів, а, просуваючись далі вглиб, ми спостерігаємо напіврідкі і рідкі стану.

Долина Смерті в Каліфорнії і місце в Лівії, зване Ель Азізія, утримують рекорди найгарячіших місць на Землі. Рекорд Ель Азізії – 57,8 градусів за Цельсієм (13 вересня 1922 роки), рекорд Долини Смерті – 55,8 градусів за Цельсієм (10 липня 1913 року).

А найхолоднішим місцем на Землі визнана Антарктика – 21 липень 1983 року дослідницької станції «Схід» в Антарктиці було зареєстровано -89 градусів за Цельсієм.

Наша Земля неймовірно багата мінералами – вчені класифікували вже близько 4000 видів мінералів, приблизно 200 з них мають практичне значення. Щорічно відкриваються 50-100 видів мінералів.

У Землі один природний супутник – видима неозброєним оком Місяць.

День Матері-Землі 22 квітня, як і День Землі, що проводиться в День весняного рівнодення, дає можливість кожному жителю в усіх населених куточках планети висловити подяку нашому великому спільного дому.

Щорічно вчені країн світу збираються в цей день за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем. У різних країнах організовуються найрізноманітніші заходи і акції, присвячені певній темі. Це конференції, виставки, закриття автомобільного руху на жвавих вулицях великих міст, прибирання території і посадка дерев.

Компания ЦЕРН вітає з цим значушим для людства святомі закликає всіх бажаючіх взяти участь у благоустрої та озелененні своїх дворів, вулиць, міст.